Chip Tuning

Yeni nesil motorları yöneten ECU ( elektronik kontrol ünitesi )’ da bulunan yazılımı güncelleme şeklinde yapılan uygulamaya chip tuning denir. Günümüz şartlarında üreticiler araçları piyasaya sürerken sadece güçleri değil, girdikleri vergi dilimleri, egzoz emisyon değerleri, araçların en zor şartlardaki çalışma durumları ( +40 derece üstü sıcaklıklar, -20 -30 derece soğuk havalar, yüksek rakım, yüksek nem vb. ), yakıt kalitesi, kullanıcının aracındaki en olumsuz kullanım şartları, aracın bakımsız kalması, üretici aracının uzun ömürlü diye anılması gibi birçok nedenden dolayı güçleri kısıtlanmıştır.

Tabi bunun yanında bizim ülkemizde vergi dilimi değerlendirilirken 1400 cc,1600 cc vb. değerlendirilir. Ama bazı ülkelerde 70 Hp, 90 Hp gibi değerlendirmeler vardır. Bu sebepten dolayı birçok aracı 68 hp, 109 hp gibi değerlerde görmemiz mümkündür. Üreticiler seri üretim yaptıkları için, farklı motorlar üzerinde mühendislik maliyeti oluşturmamak ve tek tasarım ile seri üretim yaparak üretim maliyetlerini düşürmek adına bunu sadece yazılımla limitlendirmektedirler. Tabi bunun dışında pazar hedefi de vardır. Aynı motora sahip aracı 102 hp boş, 140 hp orta dolulukta ve 170 hp full gibi satış pazarlama taktikleriyle tüketiciye sunmaktadırlar.

Biz, bu koşulları göz önünde bulundurarak, Türkiye'de sadece Infinite Performance bünyesinde bulunan ekipmanlar ile siz değerli müşterilerimize araçlarınız için en uygun yazılımı sunuyoruz. Araçlarınızı ülkemiz şartlarına göre ve sizin beklentileriniz doğrultusunda hazırlıyoruz.

Aracınız için uygun chip-tuning uygulamaları hakkında bilgi almak için Chip Tuning sayfamızı ziyaret edebilir, detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.